Poradnia Laktacyjna w Lubinie rozpoczęła swoją działalność wraz z otwarciem CZDz Medicus w listopadzie 2018 roku.

Jestem lekarzem pediatrą oraz Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym (CDL).

Poradnia Laktacyjna wraz z Gabinetem Lekarskim/Pediatrycznym

Z tego właśnie powodu Poradnia Laktacyjna jest jednocześnie Gabinetem Lekarskim.

Zapytacie pewnie: a dlaczego nie Gabinetem Pediatrycznym?

Spieszę z odpowiedzią: jest Gabinetem Pediatrycznym, kiedy rodzice potrzebują porady odnośnie dolegliwości u dziecka, a Gabinetem Lekarskim jest wtedy, gdy mama potrzebuje wsparcia. Badanie piersi, leczenie zapalenia piersi, leczenie poranionych brodawek to zadanie dla lekarza. Szczególnie wtedy, gdy leczenie jest trudne i nie obędzie się bez leków przepisywanych na receptę.

Dlatego nie każda wizyta w Poradni musi odbywać się razem z dzieckiem. Wszystko zależy od sytuacji i skali problemu.

Wszystkie porady odbywają się stacjonarnie w Gabinecie. Jak na profesjonalną jednostkę przystało, gabinet jest odpowiednio wyposażony oraz dysponuje Rejestracją.

Najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Poradni

Poniżej skrót wszystkich potrzebnych informacji dotyczących Poradni Laktacyjnej i Gabinetu Lekarskiego w Lubinie:

 1. Miasto: LUBIN, woj. dolnośląskie
 2. Miejsce: CZDz Medicus, Poradnia Dzieci Zdrowych https://centrumzdrowiadzieckamedicus.pl
 3. Adres: Centrum Zdrowia Dziecka Medicus (CZDz Medicus), ul. Słoneczna 1, 59-300 Lubin https://centrumzdrowiadzieckamedicus.pl/kontakt
 4. Rejestracja osobista lub telefoniczna. Nr telefonu do Rejestracji: 76 72 82 630 Ja nie prowadzę rezerwacji terminów, rejestracji oraz zapisów. Nie przyjmuję poza gabinetem, więc nie ma możliwości umówienia się na wizytę domową.
 5. Gabinet jest czynny we wtorki i środy w godzinach przedpołudniowych. Termin i godzina wizyty ustalana jest podczas wcześniejszej rejestracji.
 6. Rodzaje wizyt: – Wizyta Laktacyjna – Wizyta Lekarska – Teleporada (rozmowa telefoniczna)
 7. Czas trwania wizyty: – Laktacyjna 90 minut – Lekarska 45 minut – Teleporada 45 minut
 8. Zakres problemów, którymi zajmuje się Poradnia jest bardzo szeroki. Zaczynając badania piersi ciężarnych i karmiących, poprzez leczenie zapaleń piersi aż po problemy pielęgnacyjne noworodka, kolki, pleśniawki, karmienie piersią, dokarmianie, odstawianie od piersi, słabe lub nadmierne przyrosty masy ciała, żółtaczki aż po rozszerzanie diety niemowlęcia. W zależności od problemu, wizyta dotyczy tylko mamy, tylko dziecka lub mamy i dziecka jednocześnie. Z tego powodu na niektórych wizytach mama jest sama, nie musi przychodzić z dzieckiem. Pełen zakres usług znajdziecie tutaj: https://centrumzdrowiadzieckamedicus.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-laktacyjna
 9. W trakcie wizyty sporządzana jest dokumentacja medyczna. Na koniec mama otrzymuje Kartę Informacyjną z przebiegu wizyty, wraz z zaleceniami, skierowaniami, receptami.
 10. Jest to poradnia konsultacyjna, wię przyjmowane są tylko dzieci zdrowe czyli bez gorączki, kaszlu, kataru, biegunki, wysypek zakaźnych itp.
 11. Wszystkie Wizyty Laktacyjne i Lekarskie są płatne
 12. Zachęcam do kontaktu ze mną: – mailowo: https://klubdlamam.pl/kontakt/ – messenger https://www.facebook.com/magda.klubdlamam

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.